LOČENO ZBIRANJE ODPADKOV - TETRAPAKI

Zagorje ob Savi, 24. junij 2005
Na podlagi obvestila družbe Slopak d.o.o. Ljubljana, ki prevzema ločeno zbrane
odpadke (papir, plastenke, pločevinke, steklo) vas obveščamo, da je potrebno
ločeno zbirati tudi vse vrste tetrapakov.
Tetrapake je v zbiralnicah ločenih
frakcij (ekološkem otoku) potrebno odložiti v zabojnik za plastenke (rumeni
pokrov).
Prosimo da dosledno upoštevate naša navodila, za kar se Vam že
vnaprej najlepše zahvaljujemo !

NADZOR NAD IZVAJANJEM LOČENEGA ZBIRANJA ODPADKOV V OBČINI ZAGORJE OB SAVI

Odlok o ravnanju s komunalnimi odpadki v občini Zagorje ob Savi (Uradni Vestnik Zasavja št. 5/02 in 6/03) med drugim določa, da so vsi povzročitelji (vsaka pravna in fizična oseba v občini Zagorje ob Savi) dolžni ločeno zbirati odpadke. Navedeni odlok v kazenskih določbah določa tudi denarne kazni za kršitelje odloka.
KOP Zagorje ob Savi d.o.o. je kot izvajalec javne službe ravnanja z odpadki dolžan ugotavljati nepravilno ravnanje z odpadki in kršitelje prijaviti pristojni občinski nadzorni službi.

V prihodnjih dneh bomo tako skupaj z nadzorno službo občine Zagorje ob Savi pričeli opravljati nadzor nad izvajanjem ločenega zbiranja odpadkov pri posameznih povzročiteljih (gospodinjstvih) in sicer z pregledi odloženih odpadkov v zabojnik (kontejner) za ostale odpadke.

V primeru ugotovitve nepravilnega ravnanja z odpadki (odlaganje sekundarnih surovin - papir, plastenke, pločevinke, steklo; nevarni odpadki ipd. - v zabojnik za ostale odpadke), se bo proti kršiteljem ukrepalo skladno določbami zgoraj navedenega odloka.

Ker želimo, da bi bilo takšnih kršiteljev čim manj, ponovno pozivamo vse povzročitelje odpadkov, da odpadke pravilno ločeno zbirate v skladu z prejetimi obvestili oziroma navodili.

Odvoz odpadkov

Zagorje ob Savi, 1. julij 2004
Z mesecem junijem 2004 vsa komunalna podjetja iz občin Zagorje ob Savi, Trbovlje, Litija, Hrastnik in Radeče odvažamo in odlagamo komunalne odpadke na novo medobčinsko odlagališče nenevarnih odpadkov Unično v občini Hrastnik.

Obstoječe občinsko odlagališče “Kamnolom Zagorje” je z mesecem junijem 2004 zaprto. Skladno z dogovorom z upravljalcem novega medobčinskega odlagališča Unično v občini Hrastnik, vas obveščamo, da lahko vsako gospodinjstvo iz občine Zagorje ob Savi dvakrat letno pripelje kosovne oziroma druge komunalne odpadke na medobčinsko odlagališče Unično v Hrastniku.

Odpadki se lahko pripeljejo z osebnim vozilom oziroma v prikolicah za osebna vozila v času obratovanja odlagališča to je vsak delovni dan od 7.00 do 20.00 ure.

Pogoj za brezplačno odložitev odpadkov je potrdilo o plačanem računu za komunalne storitve (ravnanje z odpadki) za pretekli mesec.
Slednje omogočamo vsem gospodinjstvom v želji, da ne bi ponovno nastajala t.i. “črna odlagališča”, ki smo jih v pretekih letih že v veliki meri sanirali.